Receptúry Receptúry

Mini škoricové laskonky

Jednoducho neodolateľné. Ako svojou veľkosťou, tak aj krásnym dozdobením. Škoricové mini laskonky sa Vám lahodne rozplynú v ústach a zanechajú vo Vás príjemnú jemnú chuť škorice a sladkej krehkej pusinky. Pozor nebezpečenstvo závislosti na mini laskonkách - pripravte ich naozaj veľa, žiaden hosť totiž neostane len pri ochutnaní jedného kúska.

Receptúra

Skupina Hmotnosť / Objem Jednotka Produkt
Hmota: 50 g Bianca
50 g voda
50 g kryštálový cukor
50 g Plnka orechová Premium
Náplň: 6 g mletá škorica
110 g Zela Delikates
70 g Presta Vanilla

Technologický postup

Teplú vodu miešame s kryštálovým cukrom, kým sa nám cukor nerozpustí. Prisypeme Biancu a zmes šľaháme v mixéri pri najvyšších otáčkach 5 minút. Nakoniec primiešame Plnku orechovú Premium. Zmes natierame cez mini laskonkové formy na plech pokrytý s papierom na pečenie. Mini laskonky sušíme v peci pri teplote 90 °C približne 40 minút v závislosti od typu pece.

Zela Delikates si vyšľaháme do penista. Pridávame k nej postupne za stáleho miešania mletú škoricu a Presta Vanilla. Všetko šľaháme ďalej, kým sa nám všetky suroviny dokonale nespoja.

Krém nanášame na vychladené laskonky pomocou drezírovacieho vrecka. Priložíme druhý kus kolieska ako povrch a necháme zatuhnúť v chlade. Vhodne dozdobíme.

Dodatočné informácie

pre 55 ks á 5 g

Mini škoricové laskonky