Fruitful receptúry Fruitful receptúry

Jahodové semifreda s tvarohom

Jedinečný dezert - semifreda s tvarohom so základom z Cesta Čokoládového, chutnej jahodovej náplne Fruitful Jahoda a jedinečnou polevou z kombinácie Ken Trufa a Zela cukr. polevy tmavej. Efektne dozdobené s korunkou zo Scaldis White, jahodového Fruitfulu, čokoládovej dekorácie a plátkového zlata.

Cesto:

60 g   Cesto Čokoládové
40 g   Tekutá vaječná melanž
30 g   rastlinný olej

Náplň 1:

100 g   Fruitful Jahoda
50 g   voda
3 g   agar

Náplň 2:

190 g   Gamaro Schlagcreme
50 g   Zeesan Tvaroh
100 g   vlažná voda

Poleva:

250 g   Zela cukr. poleva biela
200 g   Ken Trufa

Dozdobenie:

70 g   Scaldis White
190 g   Fruitful Jahoda

Technologický postup

Prvé čo si pripravíme je, že si rozohrejeme vodu, agar a Fruitful Jahoda na sporáku. Jahodovou zmesou naplníme silikónovú formu v tvare malých pohárikov. Dáme zamraziť do mrazničky. Cesto Čokoládové, Tek.vaječnú melanž a olej šľaháme pri vyšších otáčkach 5 minút. Cesto si rozotrieme na plech pokrytý pečným papierom o rozmere 13x20 cm.

Po vychladení z neho vykrajujeme krúžky, ktoré si odložíme bokom. Gamaro Schlagcreme vyšľaháme do polotuhej konzistencie, do ktorej primiešame Zeesan Tvaroh zmiešaný s vodou. Došľaháme do požadovanej konzistencie. Náplň plníme na spodok silikónových formičiek, do ktorých vkladáme zmrazenú jahodovú časť. Prekryjeme ďalšou vrstvou krému až po povrch a na záver uzatvoríme koláčik kolieskom z korpusu, ktorý sme si nechali bokom.

Koláčiky necháme stuhnúť v mrazáku do druhého dňa. Zela cukr. polevu tmavú si zohrejeme vo vodnom kúpeli s Ken Trufou. Dobre zmiešame, aby sa poleva dobre prepojila. Polevou polievame zamrazené koláčiky, ktoré vytiahneme zo silikónových foriem. Koláčiky rovno ukladáme na zlatý podnos. Zo Scaldis White si urobíme ručne "slzičky", ktoré nasadíme ako "korunku" na koláčik. Po stuhnutí plníme jahodovým Fruitfulom. Dozdobíme SMET dekoráciami a jedlým plátkovým zlatom.

Dodatočné informácie

Pre 6 ks.

Jahodové semifreda s tvarohom