Receptúry Receptúry

Ananásová roláda so zeleným čajom

Cesto Zelený čaj sa ideálne kombinuje s našou jogurtovou alebo tvarohovou náplňou, malinovými, čučoriedkovými náplňami/gélmi, skvelou novinkou Frutafill Ananás + Pomaranč, Zeesanmi Tvaroh, Jogurt alebo Malina, tukovou náplňou Dip Neutral a pod. Zažite ešte väčšiu šťavnatosť v korpuse: Vďaka použitiu rozvaru a prídavku napríklad mätového alebo ďalšieho podielu zeleného čaju do rozvaru získate extra šťavnatosť hotových korpusov a plátov. Navyše sme upravili receptúru na prípravu rolády tak, aby ste si čo najviac uľahčili prácu pri jej stáčaní a dosiahli čo najlepšiu jemnosť a mäkkosť plátu.

Receptúra

Skupina Hmotnosť / Objem Jednotka Produkt
Korpus: 400 g Cesto Zelený čaj
200 g tekutá vaječná melanž
50 g rastlinný olej
50 g voda
Náplň 1: 350 g Frutafill Ananás + Pomaranč
Náplň 2: 300 g Rosette
200 g Jogurtová náplň termizovaná
Dozdobenie: ľubovoľné dozdobenie

Technologický postup

Všetky suroviny na korpus šľaháme pri najvyššej rýchlosti 4 minúty.

Zmes rozotrieme na 1 plát (plech s papierom na pečenie o rozmere 34 x 50 cm). Pečieme pri teplote 180 °C približne 12 – 14 minút.


Po vychladení na plát natrieme vrstvu Frutaffil Ananás + Pomaranč. Rosette zmiešame s jogurtovou náplňou a krém natrieme na ovocnú vrstvu.

Následne roládu stočíme a zvinutú ešte v papieri na pečenie necháme odležať do druhého dňa alebo minimálne 4 hodiny, aby sa chute prepojili.

Dozdobíme a krájame na požadované rezy.

Dodatočné informácie

pre 19 ks á 75 g.

Ananásová roláda so zeleným čajom