Receptúry Receptúry

Karamelové venčeky s Brandy náplňou

Atraktívny vzhľad a úžasná chuť: Základom tejto skvelej variácie venčekov je odpaľované cesto Jello Total. Venčeky sú rozmerom väčšie a majú moderný vzhľad (podoba s obľúbenými donuts) a zároveň sú dokonale vyvážené v chuti ako aj v dozdobení. Jedinečná kombinácia a spojenie krému za studena Rap Special a pudingovej náplne Presta Brandy (vaječný likér) dodá venčekom tú správnu chuť a konzistenciu náplne. Skvele doplnené chuťou karamelovej polevy.

Korpus:

250 g   Jello Total
375 g   voda 60 °C

Náplň 1:

260 g   Rap Special
390 g   voda
130 g   Presta Brandy

Dozdobenie:

100 g   Satina Toffee
100 g   Satina biela
20 g   rastlinný olej

Technologický postup

Zmes Jello Total s teplou vodou miešame lopatkou na 1. rýchlostnom stupni šľahacieho stroja po dobu 3 minút, potom na 2. rýchlostnom stupni 7 minút. Z hmoty striekame
na plech malé kopčeky a pečieme pri 190 – 210 °C po dobu cca 25-30 minút (podľa typu pece).

Satinu Toffee a Satinu bielu si spolu v jednej nádobe roztopíme. Primiešame olej. Do takejto karamelovej polevy namáčame povrch venčekov a ešte posypeme zvyšnými kúskami tej istej polevy ako na ozdobu. Po stuhnutí venčeky prekrajujeme pozdĺžne a naplníme krémom, ktorý si pripravíme zmiešaním Rap Special s vodou a ihneď do neho primiešame aj Prestu Brandy. Došľaháme do krémovitej konzistencie.

Dodatočné informácie

pre 13 ks á 110 g.

Karamelové venčeky s Brandy náplňou