Receptúry Receptúry

Tiramisu kocky s Bufler Komplet

Výborné tiramisu kocky z kompletnej zmesi Bufler komplet (piškóty ako aj pláty), ochutené ochucovacou pastou Compound Írska káva a naplnené ochutenou šľahačkou s chuťou tiramisu.

Hmota 1: Piškóty

360 g   Bufler Komplet
160 g   voda

Hmota 2: Plát

670 g   Bufler Komplet
520 g   voda

Náplň 1:

80 g   Compound Írska káva
750 g   voda

Posyp:

15 g   kakaový prášok

Náplň 2:

2 000 g   Ken Presto
400 g   Zeesan Tiramisu Mascarpone
500 g   voda

Dozdobenie:

15 g   kakaový prášok

Technologický postup

Vyšľaháme si Bufler Komplet s vodou v mixéri na vyšších otáčkach cca 5 min. Pomocou cukr. vrecka s hladkou špičkou striekame dlhé piškóty 7 ks na plech s papierom na pečenie. Pečieme ich pri teplote 180°C približne 10 min. Bufler Komplet a vodu (na plát) šľaháme v šľahači pri najvyšších otáčkach 5 minút. Hmotu rozotrieme na papier na pečenie na  2pláty o rozmere 60x40 cm a pečieme pri teplote 180°C približne 20 min.

Uvaríme si vodu s Compoud Írska káva na silné espresso. Ken presto si vyšľaháme do polotuhej konzistencie, do ktorej primiešame Zeesan Tiramisu Mascarpone zmiešané s vodou. Došľaháme spolu do požadovanej konzistencie.

Na prvý plát nanesieme kávu a natrieme 1/2 krému, do ktorej vložíme vopred namočené piškóty v káve,  ktoré sme si upiekli ako prvé. Posypeme kakaovým práškom. Natrieme ďalšiu vrstvu krému. Pokryjeme druhým plátom a polejeme kávou.

Na povrch natrieme zvyšok krému a necháme celé tiramisu zatuhnúť. Povrch posypeme kakaom.

Dodatočné informácie

pre 28 ks á 150 g.

Tiramisu kocky s Bufler Komplet