Novinky

Zeelandia je pripravená na éru bez oxidu titaničitého

Nedávno Európska komisia navrhla vyňať oxid titaničitý (E171) z uzavretého zoznamu povolených prísad v EÚ.

Oxid titaničitý (TiO2) je prirodzene sa vyskytujúci oxid titánu, ktorý pochádza z minerálov. Používa sa v širokej škále tovarov, ako sú zubné pasty a hygienické a farmaceutické výrobky. Oxid titaničitý je tiež široko používaný v potravinárskom priemysle ako aditívum (E171), kvôli jeho farbe a zmatňujúcim vlastnostiam. V pekárstve sa používa napr. do pekárskych náplní vyrábaných na báze vody (water-based náplne), instantných pudingových zmesí a rôznych bielych poliev.

V posledných rokoch je však používanie E171 v potravinách predmetom diskusií. V Európskej únii bude oxid titaničitý od 1. januára 2022 vymazaný zo zoznamu povolených farbív v potravinách a od 1. júla platí úplný zákaz umiestňovať na regály výrobky s obsahom oxidu titaničitého.

V posledných rokoch Zeelandia pracuje na vývoji riešení bez oxidu titaničitého. Sme pripravení na naše technické riešenia a prispôsobili a vyvinuli sme množstvo produktov bez TiO2. Dokážeme ponúknuť riešenia bez tohto aditíva včas, aby sme zabezpečili dodržiavanie novej legislatívy EÚ.

Ak máte akékoľvek otázky k tejto téme, neváhajte nás kontaktovať. Podporíme vás a poradíme s vašimi receptami a výrobkami.

Pre viac informácií kontakutje prosím:

Ing. Eugénia Lengyelová

Quality Manager / Manažér kvality

eugenia.lengyelova@zeelandia.sk

Zeelandia s.r.o.

Zeelandia je pripravená na éru bez oxidu titaničitého