Titulná stránka » Novinky » Zeelandia inovácie výrobkov - aktuálne informácie

Zeelandia inovácie výrobkov - aktuálne informácie

Na základe oznámenia od výrobcov, ktorí neustále zlepšujú kvalitu dodávaných výrobkov, idú v trende doby a znižujú množstvá alergénov vo výrobkoch, promptným reagovaním na zmeny v legislatíve, informovaním spotrebiteľov hotových výrobkov a pod., touto cestou vás chceme informovať o pripravovaných zmenách vo výrobkoch v období po 01.11.2017 - priebežne.

Jedná sa o  zmeny vo výrobkoch:

088 Protea Stabili,  103 Backcreme ,102 Lactorex orig., 104 Lactorex Retro, 105 Rogomil Dunkel, 2117 Berliner Plus, 2046 Butter Backcreme, 200069 Golden Pie.

Zmena:

Emulgátor E322  lecitín so sójovým pôvodom bude zamenený za E322 s repkovým pôvodom. Nový emulgátor navyše obsahuje lepok, pretože pri jeho výrobe je použitá pšeničná múka.  Pre našich zákazníkov to znamená, že vo výrobku už nebude alergén sója.

Skúšky preukázali, že kvalita konečných produktov bola zachovaná v niektorých  prípadoch dokonca zlepšená.

 

005 Mont Blanc

Zmena:

Výrobok bol inovovaný s cieľom zlepšenia kvality sa upravilo zloženie, balenie výrobku sa zmenilo na 12,5 kg.

Inovovali sme v rámci Zeelandia group spoločností úžasný dekoračný/posypový cukor MONT BLANC. Neabsorbuje vlhkosť, je ideálny na posýpanie pekárskych výrobkov za horúca - šišky, plundrové koláče, buchtičky a pod. ako aj lineckého pečiva, koláčov - pričom z výrobkov neopadáva.

Je ideálny aj pre mrazenie, pričom sa netvoria hrudky a MONT BLANC ostáva stále suchý. Výborne sa preosieva a je ideálny ako na ručné, tak aj priemyselné použitie. MONT BLANC je krásnej bielej farby a naša vylepšená verzia je aj menej citlivá na ovocné kyseliny - pri použití na zákusky s obsahom kyslejších zložiek.

Počas vianočného obdobia je ideálny na posýpanie vianočných štól - kde ostáva veľmi pekný na povrchu aj pri posýpaní na mastný/tukom potretý povrch štól. Mont Blanc má jemnú vanilkovú chuť pre jeho ešte lepšie využitie a chuťový zážitok.

018 Gamma Bonpano
Zmena:
Množstvo rastlinného oleja sa zmenilo z 1% na 2%. Prísada pšeničnej múky je zo zloženia  vyňatá.

047 Presta Choco

Zmena:

Týka sa  arómy, ktorá zmení zoznam zložiek – farbivo  E150b v zložení nebude, pretože ho obsahuje zmienená aróma.

203, 203A Varená orechová náplň ,  303  ZMES VO, 2027 Vlašskoorechová náplň, 2069  DARINKA  náplň vlašský orech, 200129 Zmes na orechovník.

Zmena:

Na etikety výrobkov, ktoré obsahujú vlašské orechy, bolo pridané oznámenie o možnosti obsahu škrupiniek:  „Môže obsahovať zvyšky škrupín z orechov.“

Bohužiaľ  napriek všetkým  opatreniam, napriek opakovaným rokovaniam  s dodávateľmi a cez zvýšenú kontrolu kvality, nemôže  výrobca zaručiť  finálny produkt úplne bez škrupín z orechov.

Výskyt škrupín orechov  sa pohybuje v limitoch toho, čo je schopný dodávateľ na špičkovom zariadení  vytriediť. Oznámenie je uvedené aj v špecifikáciách.

Preto odporúčame našim zákazníkom, ktorí spracovávajú hore uvedené výrobky z orechov, aby tiež  pri hotových  výrobkoch  toto upozornenie „Môže obsahovať zvyšky škrupín z orechov.“ – uvádzali.

229 Bolero kakaové

Zmena:

S cieľom vyhovieť požiadavkám našich zákazníkov na  etiketách výrobku bude uvedené:

„Pred použitím nahriať v kotlíku a potom premiešať!“

Sme otvorení a vďační  vaším podnetom a  upozorneniam pre neustále zlepšovanie kvality dodávaných výrobkov.

O plánovaných   zmenách informuje našich zákazníkov, ktorí odoberajú uvedené produkty opakovane  e-mailom s tým, že aktualizované položky im budú dodané po vypredaní zásob.

Zároveň sú im zasielané nové aktualizované  špecifikácie.

S pozdravom

Ing. Eugénia Lengyelová, manažér kvality

0905 968 818

eugenia.lengyelova@zeelandia.sk

 

Preskočiť na obsah. | Na navigáciu