Titulná stránka » Receptúry » Fašiangy, Veľká noc receptúry » Veľkonočné kuriatka z Macaron mix

Veľkonočné kuriatka z Macaron mix

Veľkonočné kuriatka z makronkovej mandľovej zmesi Macaron mix. Chutne dozdobené a ideálne na ozdobu veľkonočného stola alebo ako darček oblievačom. Macaron mix je vhodná ako na pečenie macroniek, tak aj ako základ pre krém na makronky.
Veľkonočné kuriatka z Macaron mix
Group Weight / Volume Unit Product
Korpus 1:
1000 g Macaron mix
184 g voda
žlté potravinárske farbivo
Korpus 2:
320 g Macaron mix
54 g voda
zelené potravinárske farbivo
Náplň:
480 g Macaron mix
600 g zela delikates/maslo
50 g Compound pistácia, banán, pomaranč...

Suroviny na korpus 1 a 2 miešame pomaly po dobu 10 minút. Na silonový papier nastriekame hmotu - kolieska o veľkosti 12 g a 5 g blízko k sebe. Necháme cca 2 hodiny obschnúť a potom pečieme pri teplote 130 - 150 °C cca 25 minút. Z receptúry výjde 35 kuriatok - teda zo zmesi na korpus 2 si pripravíme 35 podložiek pod kurčiatka v oválnom tvare nastriekaním na pečnú podložku - cca 8 cm dlhé - hmotnosti 10 g dostatočne od seba.

Náplň: Zmäknuté maslo/Zela delikates zmiešame so zmesou Macarom mix a ochucovacou pastou Compound napr. pistácia, banán, pomaranč.

2 makronky -telo kuriatka spojíme s 12 g náplne. Trochu náplne zafarbenej na červeno použijeme na dokončenie hlavy kurčiatka. Náplň zafarbenú na zeleno zase použijeme ako trávu - pričom pomocou nej prilepíme kuriatko o zelenú makronkovu podložku.

 

Preskočiť na obsah. | Na navigáciu