Titulná stránka » O Zeelandii » Akcie Zeelandia podporené v lete 2017

Akcie Zeelandia podporené v lete 2017

Aj počas leta sa snažíme podporiť aktivity ako je zapojenie sa do futbalového turnaja v rámci obce Rozhanovce. Fotky z akcie nájdete nižšie v článku. Zároveň sme tohto roku podporili veľmi šikovnú dievčinu z Liptovskej Tepličky - Klaudiu Glejdurovú, ktorá Slovensko úspešne reprezentuje v športovom štýle tzv. street workout. Viac informácií nájdete v článku nižšie.

Vážení zákazníci,

Tento rok sme sponzorsky podporili aj športovkyňu - slečnu Klaudiu Glejdurovú ,ktorá robí  street workout freestyle. Nemajte obavu ani ja som nevedel, čo to je, keď som to prvýkrát počul.

Mladučká Klaudia Glejdurová (21) je názornou ukážkou toho, že športu sa nemusíte venovať od detstva, aby ste v ňom uspeli. Street workout, čiže cvičenie s vlastnou váhou na preliezkach, okúsila iba pred troma rokmi a už sa môže pochváliť titulom Majsterky Slovenska 2017. Jej ambície sa ale týmto úspechom zďaleka nekončia...

Má iba 160 centimetrov a 47 kilogramov, dokázala však niečo, čo jej môžu závidieť naprieč celou planétou. Iba 21-ročná Klaudia z Liptovskej Tepličky to z rázovitej dedinky dotiahla až na majstrovstvá sveta v Moskve a tam zažiarila. V posledný júlový víkend sa zúčastnila MS v Moskve aj s našou drobnou podporou, kde vybojovala úžasné druhé miesto.

World Street Workout and Calisthenics Federation výsledková listina:

Muži
1. Daniels Laizans (Latvia)
2. Viktor Kamenov (Bulgaria)
3. Engku Mohd Ikhwan (Malaysia)

Ženy 
1. Galina Sidorenko (Russia)
2. Klaudia Glejdurova (Slovakia)
3. Simona Mateova (Slovakia)

zdroj: http://swsk.sk

https://www.facebook.com/TelevizneNoviny/videos/10155648017251410/?hc_ref=ARRk9If1-m-RTwQNeYAJCu1tb6VlV3w2SyacTDbBessS4eckP1JkJnUaruuLxGL10Qc&pnref=story

Čo je to street workout?

Street workout je vo svojej základnej podstate kombináciou funkčného tréningu a kalisteniky (cvičenie s vlastnou váhou). Na cvičenie sa využívajú hrazdy, bradlá. Freestyle je voľná zostava akrobatických prvkov, ktoré cvičenec predvádza s vlastnou váhou.

Tento šport pochádza z amerického Bronxu. Ako už možno tušíte, o jeho vznik sa pričinili najmä černosi, ktorí nemali peniaze na cvičenie v posilňovni. Vymysleli preto tento spôsob, ako popracovať na vlastnom tele a ostať fit. Street workout sa už aj na Slovensku teší čoraz väčšej obľube, hoci ide o riadnu drinu. Alebo práve preto? Možnosť zacvičiť si na vybudovaných ihriskách s preliezkami pre dospelých využívajú športoví nadšenci všetkých vekových kategórií. Samotné cvičebné prvky vychádzajú najmä z posilňovania s vlastnou váhou, prípadne s pomôckami, ktoré dopomôžu dané cviky vykonať (hrazda, kruhy, bradlá a pod.).

      

      

 

Samozrejme aj my ako kolektív Zeelandia s.r.o. sa môžeme pochváliť úspechom, a to 3.miestom na Letnom Futbalovom pohári 2017, ktorý sa konal 29.07.2017 na ihrisku v Rozhanovciach. Futbalového turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev:

Ďakujeme našim futbalistom - Romanovi Korytkovi -brankárovi, Vojtovi Turekovi, Mirovi Uličnému, Mariánovi Kukľovi za peknú reprezentáciu našej spoločnosti Zeelandia s.r.o.

     

    

    

 

Preskočiť na obsah. | Na navigáciu