Titulná stránka » Novinky » MASLO - aktuálna téma - ako ho čo najlepšie nahradiť v pekárskych výrobkoch

MASLO - aktuálna téma - ako ho čo najlepšie nahradiť v pekárskych výrobkoch

V poslednej dobe sa veľa hovorí o stúpajúcej cene masla na trhu. Viacerí z Vás ste sa na nás obrátili so žiadosťou, či máme prípravok alebo maslu blízke margaríny v našej ponuke. Nižšie nájdete krátke zhrnutie možností, ktoré Vám vieme zo strany Zeelandie ponúknuť.

Zeelandia ponúka kvalitné alternatívy

Blíži sa obdobie Vianoc, a tak chápeme, že rastúce ceny potravín sa stávajú hlavnou témou aj medzi pekármi a cukrármi. Množstvo zákazníkov sa potrebuje na sviatky predzásobiť, napiecť vianočné pečivo alebo trvanlivé jemné pečivo vopred. Kúpiť však maslo dnes za rozumnú cenu sa stáva prakticky nemožným.
Pre tých zákazníkov, ktorý napriek zvyšovaniu cien surovín sa prikláňajú k používaniu
tradičných surovín je určite riešením použiť jednu z nasledovných alternatív:

Zeelandia margarín krémový s obsahom masla 20% (kód č. 308)

Zeelandia margarín ťažný-pláty s obsahom masla 20% (kód č. 309)

Oba tieto margaríny sú vysokokvalitné,  s obsahom tuku 80 %, pričom zloženie
je kombináciou palmového tuku plus repkového a ovseného oleja a 20 % kvalitného masla.
Obsah trans mastných kyselín je menej ako 1%.
Oba výrobky sú v balení 10 kg.
Výrobky za použitia týchto margarínov získajú jemnú maslovú chuť, zlepší sa celková štruktúra hotových výrobkov, pri použití do plundrového alebo lístkového cesta výrobky pekne listujú a po upečení majú dobrý objem. Tieto margaríny
sú navyše bez obsahu É-čok (NON.E).

BUTTER BACKREME

Butter backcreme je ideálnym riešením práve v predvianočnom období - jemné pečivo získa na kvalite a chuti skutočného masla. BUTTER BACKREME už obsahuje všetky dôležité suroviny potrebné k výrobe jemného pečiva: cukor, soľ, aromatické
a biologicky aktívne látky a vysoký podiel prepusteného masla. Dávkovanie: 20 %
na množstvo použitej múky. Pri tomto dávkovaní výsledné hotové výrobky
môžete označiť ako maslové.
Vychutnajte si ho v jemnom pečive - duo rožok, maslový mazanec so Sardimixom a v mnoho
ďalších možnostiach receptúr nielen pre vianočné alebo veľkonočné obdobie.
Viac o prepustenom masle a jeho výhodách a kvalite nájdete v pripojenom linku:
    
     

ZELA DELIKATES

Zela delikates je jedným z našich veľmi dobre predávaných margarínov, ktorý má tzv. " maslovú" chuť vďaka vysokému podielu mliečnej zložky v zložení. Minulý rok sme navyše na základe požiadaviek trhu a EU pristúpili k vylepšeniu kvality Zela delikates. Z dôvodu ochrany palmových lesov (výrobca Zeelandia Litva) sme zamenili 1/3 podielu palmového oleja za zdravší nerafinovaný kokosový olej, pričom teraz ZELA DELIKATES neobsahuje žiadne nezdravé trans-mastné kyseliny. Podiel mliečnej zložky zostal samozrejme nezmenený, takže to nemá žiaden vplyv na chuť a kvalitu výrobkov. Zároveň z dôvodu požiadavky viacerých veľkých zákazníkov a noriem EU sme pristúpili k vylepšeniu E zložiek v Zela delikates tak, aby spĺňala aktuálne požiadavky EU. Zmena nemá žiadny vplyv na senzorické vlastnosti výrobku. Zela delikates nájdete v zlato-hnedej fólii, ktorá je zároveň ochranou proti oxidácii výrobku a s vyznačením váhy na obale, ktorú tak oceňujete. Takisto na každom 2,5 kg obale je podľa normy uvedené SK zloženie výrobku. Veríme, že aj takto prispejeme k lepšej chuti pre zákazníkov a zdravšej surovine vo Vašej prevádzke aj v tomto období, keď namiesto masla viacerí z Vás veľmi radi využijú možnosti a výhody práve Zela delikates.

ZELA DELIKATES má okrem výhodnejšej ceny oproti maslu vynikajúce senzorické aj technologické vlastnosti a široké možnosti použitia u Vás na prevádzke:

Pekárske výhody: namiesto masla do jemného pečiva a pod. - výrobky s jemným chuťovým profilom podobným maslu a výbornou štruktúrou striedky. Dlhšia mäkkosť výrobkov a menšie vysychanie.

Cukrárske výhody: plná krémová chuť, výborný nášľah a stabilita náplní, ideálny v kombinácii s inými výrobkami ako sú Presty, pudingové náplne, Bolero, Mifi karamelová na plnenie tort a zákuskov. Ideálny namiesto oleja a masla pri výrobe trených hmôt a báboviek, cookies z nášho Cesta karamelového, čokoládového, Zelený čaj a pod.

Gastro výhody: Zela delikates je ideálne použiteľný pri pečení a varení. Využijete ho taktiež pri príprave nátierok, slaných tort, kanapiek, do tvarohových guliek, buchiet a na pomastenie jedál ako sú šúľance, pirohy, buchty na pare a pod.

Kvas zvýrazňujúci chuť masla - AMORE L SOFT WHEAT

Viacerí z Vás vedia, že na základe zmeny názvov kvasov a zápar v našom sortimente sme pristúpili aj k zmene a inovácii aj kvasu Wheat base. V súčasnosti ho predávame pod názvom AMORE L SOFT WHEAT a jeho zloženie sa vylepšilo z pšeničného kvasu na pšenično - jačmenný kvas a ďalšie dôležité zložky. Tento kvas je prírodným kvasom a neobsahuje Éčka. Jeho dávkovanie je 3 - 7 % na množstvo použitej múky.

Ako ho viete použiť pre maslové výrobky?

Stačí použiť 4 % AMORE L SOFT WHEAT pri výrobe plundrových výrobkov, do ktorých dávate skutočné maslo na prevaľávanie napr. bežne 55 % a potrebujete toto množstvo znížiť na napr. 50 % pri zachovaní rovnakého chuťového profilu hotového výrobku.

AMORE L SOFT WHEAT zabezpečí nielen to, že Vaše hotové výrobky budú chutnejšie, ale taktiež vyzdvihne maslovú chuť konečných výrobkov - napr. croissantov. Surovinové náklady sa aj napriek použitiu kvasu navyše znížia a Vaši zákazníci si vychutnajú dané výrobky bez povšimnutia akejkoľvek zmeny chuti.

Okrem iného sa AMORE L SOFT WHEAT používa na výrobu kvalitného chleba a pečiva, maslového toastového chleba a pod.

  

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom daných výrobkov, receptúr, možnosti použitia vo Vašej prevádzke nás neváhajte kontaktovať.

Okrem obchodných zástupcov môžete využiť možnosť kontaktovať priamo nášho hlavného technológa p. Ľubomíra Kramára 0915 885 397 alebo v prípade otázok ohľadom väčších odberov spomenutých výrobkov a cien p. Vojtecha Jamniczkého 0905 458 667.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami,

Váš tím Zeelandia s.r.o.

Preskočiť na obsah. | Na navigáciu